Persoonlijke hulpmiddelen
U bent hier: Home Nieuws Brandpreventieweken: ‘Wat doe jij bij brand?’

Brandpreventieweken: ‘Wat doe jij bij brand?’

De hele maand oktober houdt de brandweer de Nationale Brandpreventieweken. Deze staan dit jaar in het teken van ‘het ontruimen van zorginstellingen’ en ‘brandveiligheid thuis’.

De brandweer nodigt deze maand zorginstellingen in haar gemeente uit om hun ontruimingsplan te oefenen. Voor de brandveiligheid thuis richt de brandweer zich specifiek op de jongere en oudere inwoners van de gemeente omdat zij de meest kwetsbare groep zijn bij een brand. In Sliedrecht wordt op 26 oktober een gedeelte van het ziekenhuis ontruimd en worden bewoners van portiekflats geïnformeerd over brandveiligheid.

Wijzen op verplichte ontruimingsoefening
Zorginstellingen zijn verplicht om ieder jaar een ontruiming te oefenen. Naar aanleiding van de ontruimingscampagne in 2009 bleek dat bijna de helft van de instellingen dit niet doet. Om dit te verbeteren krijgen alle zorginstellingen van de Stichting Brandpreventieweek een brief waarin ze op deze verantwoordelijkheid worden gewezen. De brandweerkorpsen in de veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid ondersteunen dit initiatief op diverse manieren.

'Brááánd' op scholen
Een van de initiatieven is om aan de hand van het nieuw ontwikkelde lespakket 'Brááánd' het brandveiligheidsbewustzijn van basisschoolleerlingen te vergroten. De brandweer stelt deze lespakketten beschikbaar aan scholen die hier actief mee aan de slag gaan. In diverse gemeenten zal de brandweer op scholen vertellen over brandveiligheid, specifiek in de thuissituatie. "Uit onderzoek naar fatale woningbranden in 2008 en 2009 blijkt dat meer dan de helft van de dodelijke slachtoffers jonger dan tien jaar of ouder dan 56 jaar is. Om deze reden richten we ons binnen deze gemeente specifiek op deze doelgroepen”, aldus Marco Troost, Postcommandant brandweer Sliedrecht. "Jaarlijks woeden zo’n 8.000 branden in woningen. Bij deze branden komen jaarlijks gemiddeld 50 mensen om het leven en vallen er 800 gewonden.”

(Het Kompas, 7 oktober 2010)
 

Document acties